Meist PDF Prindi Saada link

Õppekeel: eesti

Lasteaed avati 15. septemberil 1983. aastal Tartu 25. lastepäevakoduna. 1999. aastast kandis asutus nime Lastepäevakodu Triinu ja Taavi. Alates 2005. aastast on ametlik nimi Tartu Lasteaed Triinu ja Taavi.

Asukoht

Lasteaed asub Annelinnas, vahetus läheduses asuvad lasteaiad Sipsik, Mõmmik ja Kelluke ning Annelinna Gümnaasium. Lähedal on ka Krõlli ja Poku lasteaiad ning Kivilinna Kool, Descartes'i Kool, Hansa Kool ja Kristjan Jaak Petersoni  Gümnaasium.

Lasteaia eripärad

• Ujumisõpetus oma maja basseinis;
  • Eesti rahvakalendri arvestamine ja tähtpäevade tähistamine;
  • Hea Alguse metoodika elementide ja avastusõppe kasutamine;
  • Projektis "Kiusamisest vaba lasteaed ja kool" osalemine - Päikesejänku, Krõlli, Päikeselaste, Tibu, Pätu, Lepatriinu ja Trollu rühmad;
  • Huviringid lasteaia lastele: jalgpallitreening, iluvõimlemine, judo, kunstiring, inglise keel ja teadusring.

Traditsioonilised ettevõtmised

Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine, lasteaia sünnipäeva tähistamine 15. septembril, perepäevad emade- ja isadepäeval, spordinädal , rahvakalendri tähtpäevade tähistamine, kevadised ja sügisesed väljasõidud loodusesse,  õuepidu koos piknikuga mais,  töötajate õppereis Eestimaal juulis.